Haber

Abdullah Tayyip Olçok Anısına Futbol Turnuvası Sona Erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor15 Temmuz’da şehit olan Abdullah Tayyip Olçok’un anısına Kamu Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 8-11 Ağustos tarihlerinde Vali Ahmet Cemil Serhadlı Spor Tesisi’nde düzenlenen futbol turnuvası sona erdi.

Turnuvaya katılan sporculara madalyalarını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi takdim etti.

Turnuvada 36 grup ve 720 sporcu mücadele etti. 132 maçın oynandığı turnuvada tüm sporcu ve antrenörlere madalya ve katılım belgeleri verildi.

Çiftçi, ödül töreninde yaptığı konuşmada güzel bir nesil yetiştirmek istediklerini söyledi.

İyi bir neslin yetişmesi için sporun çok değerli olduğunu belirten Çiftçi, sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur anlayışıyla her gence dokunmak istediklerini kaydetti.

Çiftçi dedi ki:

“Her gencin spora ilgi duyması için çaba harcıyoruz. Yaz kursları kapsamında 33 bini aşkın sporcuyu değerlendirdik. Akademi liselerimiz ve bilgi evlerimizle ciddi bir çaba harcıyoruz. 18 bin öğrenci orada. Sporda olduğu gibi eğitimde de yanlarında olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak devletimizin verdiği her şeyi yapacağız. Kuruşunu millete hizmete çevirmenin gayreti içindeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu