Haber

Adıyamanlı sporcular Muaythai Avrupa Açık Şampiyonası’nda altın madalya kazandı

Muaythai Avrupa Açık Şampiyonası’na katılan Adıyamanlı sporcular 6 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

8-13 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Antalya’da düzenlenen ve 23 ülkeden 350 sporcunun katıldığı Uluslararası EMF Antalya Muaythai Avrupa Açık Şampiyonası’na katılan Adıyamanlı sporcular madalya topladı.

6 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’i ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası sonrası memnuniyetlerini İl Müdürü Fikret Keleş ile paylaşan Şampiyon Sporcular, Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kahta Gençlik ve Spor Kulübü’nden Siyabend Ergin 36 kiloda Avrupa Şampiyonu olurken, Semanur Akkoç 38 kiloda Avrupa 2’nciliği, Besni Gençlik ve Spor Kulübü’nden Memet Ali Lenger 30 kilo, Muhammed Deniz Sevim 32 kilo, Sıla Lenger 38 kiloda Avrupa 2’ncisi oldu. , Berfin Polat 44 kiloda, İrem Dutlu 51 kiloda Avrupa Şampiyonu olurken, Umut Korkmaz 57 kiloda Avrupa 3’üncüsü oldu.

Adıyaman’ın sporda marka şehir olduğuna dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, “Adıyaman’da birçok branşta olduğu gibi sporcularımızın Muaythai sporunda da başarısı ve herkes için spor sloganıyla giderek artan bir şekilde sürdürülen faaliyetler Adıyaman’da da devam ediyor. Adıyaman’ın her yerinde başarıların nasıl yakalandığını gösteriyor.” “Somut bir başarı örneği oldu. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu