Haber

ARDAHAN VE ERZİNCAN’DA KAR ETKİLİ

Kar yağışı ARDAHAN ve Erzincan’da etkili. Gece saatlerinde başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle Erzincan’da 135 köy yolu ulaşıma kapandı.

‘Mart kapıya baktırır, kazma kürek yaktırır’ sözü gerçek oldu. Doğuda dün başlayan yağmur, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Ardahan kent merkezinde gece yarısı başlayan ve etkisini artıran kar yağışı, kenti beyaza bürüdü. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu kent merkezinde araçlar trafikte güçlükle ilerledi. Belediye ve karayolları ekipleri, yolların kapanmaması için temizlik çalışmalarına başladı.

Sabah saatlerinde kar sürpriziyle karşılaşan vatandaşlar, ev ve işyerlerinin önünde biriken karları araçlarını temizledi. Sabah okula gitmek için yola çıkan öğrenciler kar yağışı karşısında şaşkına döndü. ‘Mart kapıya baktırır, kazma kürek yaktırır’ atasözü gerçek oldu diyen vatandaşlar, bizim için sürpriz olmadı. Her yıl Mart ayında kar yağdığını söyledi.

ERZİNCAN’DA 135 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

Erzincan merkez ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzincan’da toplam 135 köyün yolları ulaşıma kapandı. Erzincan Merkez’de 10, Çayırlı’da 6, İliç’te 5, Kemah’ta 10, Kemaliye’de 6, Refahiye’de 75, Tercan’da 13 ve Üzümlü’de 10 olmak üzere toplam 135 köy yolu trafiğe kapatıldı.

Erzincan İl Özel İdaresi yol temizleme çalışmalarını 68 ekip, 14 greyder, 3 dozer, 19 kova ve 4 bıçaklı TIR ile sürdürüyor.

haberguclukonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu