Haber

Bodrum Belediyesi Dünya Çevre Günü için etkinlikler düzenliyor

Bodrum Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü kapsamında 5 Haziran Pazartesi günü saat 10.00-22.00 arasında Neyzen Tevfik Caddesi Tepecik Meydanı’nda açık hava sergi etkinliği düzenlenecek.

Programda, Bodrum Belediyesi, STK’lar ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Atık Çevre ve Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü ile protokolü olan geri dönüşüm firmaları tarafından alanda stantlar açılacak. Stantlarda çocuklara kurabiye, patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edilirken, firmaların stant görevlileri tarafından kamuoyuna bilgilendirmeler yapılacak.

Alana Bodrum Anıtı etiketi asılırken, ücretsiz fotoğraf çekimleri de yapılacak. Bodrum’un kirlenen manzaraları ile Bodrum’un en güzel manzaralarına ait fotoğraflar da vatandaşların beğenisine sunulacak.

Avrupa Çevre Ajansı’nın Deniz Çöpü İzleme Programı kapsamında Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Bodrum Belediyesi iş birliğiyle Bodrum’un Yalı İlçesi’ndeki Gerenkuyu Plajı’nda kıyı temizliği yapılacak.

Bodrum Belediyesi Güçlendirme Hizmetleri Müdürlüğü tarafından planlanan etkinlik, 5 Haziran Pazartesi günü 11:00-12:00 saatleri arasında Gerenkuyu Plajı’nda gerçekleştirilecek. Pekiştirilecek olan etkinliğe öğretmen ve öğrenciler de katılacak. İlk kez gerçekleşecek etkinlikte şapka ve tişört dağıtılacak. Ayrıca etkinlik alanında öğrencilerin hazırladığı pankartlar yer alacaktır.

Avrupa Deniz Çöpü İzleme Programı (MLW) kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliğin yılda 4 kez gerçekleştirilmesi planlanıyor. Temizlik etkinliğinde toplanan çöpler, incelendikten sonra yapılacak bilimsel araştırmalara da alan oluşturacak.

MLW, yerel düzeyde deniz çöpü konusunda daha fazla farkındalık yaratmayı, toplulukları ilgili verileri sağlama, deniz çöpünü izleme ve deniz çöpü sorununu çözme konusunda güçlendirmeyi amaçlayan bir Avrupa Çevre Ajansı girişimidir.

haber-han.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu