Haber

Büyükşehir Belediyesi’nin yem desteği yüzleri güldürüyor

Yerel kalkınma amacıyla üreticilere desteklerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’deki büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibe ile 10 ton süt yemi desteği sağladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiftçi ve üreticilerin girdi maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla çeşitli destekler sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’deki büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 oranında süt yemi desteği verdi. Büyükşehir grupları Korkuteli’nin Yazır, Tatköy, Uzunoluk, İmrahor ve Nebiler İlçelerine 10 ton süt yemi takviyesi sağladı.

HAYVANCILIK BU DESTEKLERLE İLERLİYOR

Korkuteli’nin Yazır İlçesi’nde büyükbaş hayvancılık yapan Hasan Kaya, süt yemi desteğinin üretici açısından çok güzel bir şey olduğunu belirterek, “Besi hayvanı yetiştirmek için girdi maliyetlerinin ucuz olması gerekiyor. Girdi maliyetlerimizin yüksek olması nedeniyle köyümüzde birçok insan hayvancılığı bıraktı. Devletin desteği olursa ayakta kalabiliriz. Sütün litresi 20 lira ama insanların alım gücü yok. Hayvancılıkta çiftçilere herhangi bir destek sağlanmıyor. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız bu konuya el attı. Tanrı seni korusun. Biz de memnunuz. Böyle bir destek olursa hayvancılığı sürdürmeye çalışacağız” dedi.

ÜRETİCİDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜRLER

Korkuteli’nin Tatköy İlçesi’nde yaşayan emekli öğretmen Bayram Büyük, şunları söyledi: “Vatanıma ve milletime katkı sağlamak için hayvan yetiştiriyorum. Ülkenin kalkınması için mutlaka üretmek gerekiyor. Tüketim toplumunda her zaman enflasyon vardır. Enflasyon yoksullaşma demektir. Üretime katkı sağlayarak ülkemizin kalkınmasını sağlamaya çalışıyoruz. Yem katkısından dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Üretimde herkes kendi maliyetini hesaplıyor. Kimse çiftçinin tüketimini hesaplamıyor. Maliyetlerimizin düşürülmesine yönelik bu destek için Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu