Haber

Çaycı’dan ibretlik davranış: Sokaktaki vatandaşı arabasına bindirdi

Çaycı’dan ibretlik davranış: Sokaktaki vatandaşı arabasına bindirdi

Adana’da beyin kanaması geçirdikten sonra eşi tarafından terk edildiği iddia edilen sokakta yaşayan bir kişi, otomobilini kalması için vererek sahiplendi.

ADANA – Adana’da beyin kanaması geçirdikten sonra eşi tarafından terk edildiği iddia edilen sokakta yaşayan bir kişi, çaycı kalması için otomobiline bindi.

48 yaşındaki Serkan Karakaya, bir süre önce evli ve bir çocuk babasıyken beyin kanaması geçirdi. Bu nedenle Karakaya 3 kez ameliyat olmak zorunda kaldı. Bu süreçte akli dengesi bozulan Karakaya, eşi ve çocuğu tarafından da terk edildi. Anne ve babası hayatta olmayan Karakaya, diğer akrabalarının umursamayışıyla sokakta yaşamaya başladı. Karakaya’yı İstiklal Mahallesi ara sokaklarında gören emekli çaycı Veysel Can, bu duruma çok üzüldü. Can, en azından sokakta kalıp üşümesin diye Karakaya’ya arabasını verdi. Karakaya, birkaç kesici eşyayla arabaya yerleşti. Otomobilde kalan Karakaya, Can ve çevredeki esnafın yardımıyla kurtuldu.

İstiklal Mahallesi’nde çaycı olduğunu belirten Veysel Can, Karakaya’yı sokaklarda yatarken görünce üzüldüğü için arabasını verdi. Ama bu arkadaş için daha kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

Karakaya ise sokakta kaldığını ve vatandaşların kendisine sahip çıktığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu