Haber

Çin Başkan Yardımcısı Han Zheng, Robert Bosch ile görüştü

PEKİN, 5 Kasım (Xinhua) — Çin Başkan Yardımcısı Han Zheng, Cuma günü Pekin’de Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Hartung ile bir araya geldi.

Çin ile Almanya arasındaki ticaretin tamamlayıcı olduğuna işaret eden Han, ekonomik ve ticari iş birliğinin her zaman Çin-Almanya ilişkilerinin temelini oluşturduğunu, birçok Alman şirketinin Çin’de yatırım yaptığını ve faaliyet gösterdiğini söyledi.

Han, reform ve dışa açılmanın Çin’in temel ulusal politikası olduğunu ve 1,4 milyardan fazla Çinlinin seçtiği bir yol olduğunu ve bu yolun değişmeyeceğinin altını çizdi.

Han, reformun ve dışa açılmanın daha da derinleştirilmesiyle Çin’in hükümlere ve piyasa kurallarına bağlı kalacağını, pazar odaklı, hukuka dayalı ve uluslararası bir iş ortamını teşvik etmeye devam edeceğini ve inovasyon canlılığını teşvik etmek için fikri mülkiyetin korunmasını güçlendireceğini söyledi.

Han, “Bosch’un da aralarında bulunduğu çok uluslu şirketleri Çin’de daha iyi gelişme göstermeye ve küresel endüstrinin ve tedarik zincirinin istikrarını ve düzgünlüğünü ortaklaşa korumaya davet ediyoruz” dedi.

Çin’in ekonomik ve sosyal kalkınma başarılarını öven Hartung, Bosch’un kazan-kazan sonuçlarına ulaşmak için Çin’deki yatırımlarını genişletmeye devam etmeye ve uzun vadeli bir kalkınma stratejisine bağlı kalmaya istekli olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu