Teknoloji

Elon Musk’ın anketinden beklenmedik bir sonuç çıktı, yasaklar kalkmaya başladı

Elon Musk, Twitter’da “Birisi tam konumumu gerçek zamanlı olarak paylaştığı için askıya alınan hesapların yeniden açılıp açılmaması gerekip gerekmediğini” soran bir anket yayınladıktan sonra bazı gazetecilerin askıya alınmalarını kaldırmaya başladı. Aslında, bu gazeteciler onun gerçek zamanlı konumunu açıklamadılar, sadece @ElonJet hesabı hakkında Fikirlerini yazdı. Anket yaklaşık 3,7 milyon yanıt aldı.

Askıya almaların ardından Musk, gazetecilere askıya almaları ne zaman kaldırması gerektiğini soran 30 dakikalık bir anket düzenledi. “Şimdi” yanıtı anketi kazandı ve oyların yüzde 43’ünü aldı.

Ancak Musk, “ankette çok fazla seçenek olduğunu” belirterek bunu tekrar yapacağını söyledi. Yenilenen ankette “Şimdi” yanıtını kazanan Musk, askıya almaları da kaldırmaya başladı.

The New York Times, CNN, NBC, The Intercept ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gazetecilerin hesapları, SpaceX’e ait çok sayıda özel jeti takip eden bir Twitter hesabı olan @ElonJet hakkında tweet attıktan sonra Perşembe günü askıya alındı. ElonJet hesabı ise gazeteciler kapatılmadan önce zaten askıya alınmıştı.

Haber yayınlanırken CNN’den Donie O’Sullivan, The New York Times’tan Ryan Mac, Mashable’dan Matt Binder ve The Washington Post’tan Drew Harwell’in hesapları yine platformda aktifti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu