Haber

Erdoğan: 14 Mayıs bizim, merak etmeyin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Aydın Gençlik Buluşması’na katıldı.

İbrahim Tatlıses’in “Anlatalım” müziğiyle sahne alan Erdoğan, “27 Mayıs’tan 27 Mayıs’a Neler Değişti” konulu videoyu gösterirken, “Gençler dikkat, 1960’ta neyse bugün de öyle. Değişen bir şey yok” dedi. 15 Temmuz.”

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

ANKARA’DAN İSTANBUL’A TERÖRİSTLERLE OMUZ OMUZ: Bildiğiniz gibi Kemal Bey Ankara’dan İstanbul’a kadar teröristlerle omuz omuza yürüdü. Fark bu. Bu kadar basit. Ben de inanıyorum ki 14 Mayıs’ta aziz milletim, 1960’ta nasıl Menderes’i ve arkadaşlarını idam ettirdilerse, biz de inşallah onlara sandıkta demokrasi dersi vereceğiz.

14 MAYIS BİZİM: Allah’ın izniyle 14 Mayıs bizim, merak etmeyin. Türkiye’nin parlak geleceği bizimdir. Milletimizin müreffeh geleceği bizimdir. Cumhuriyetimizin temeli gibi 2023 de bizimdir. Fatih’in İstanbul’u fethi gibi 2053 de bizim. Sultan Alparslan’ın Malazgirt Zaferi gibi 2071 de bizimdir. Heyecanınızda 14 Mayıs’ı tarihe altın harflerle yazılacak büyük bir zaferin müjdecisi olarak görüyorum.

ZORUNLULAR: Yeter artık demek için sabırsızlanan bir gençlik görüyorum, söz, karar ve gelecek milletindir. Karşımda Batılı efendilerinden afiyet olsun diye kırk takla atan bufalolara özgüveni öğretecek yürekli bir delikanlı görüyorum. Bu salonda tehdit, zulüm ve manevi savaş oyunlarıyla iradesini zincire vurmayacak kahraman bir milletin yiğit evlatlarını görüyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu