Haber

Fatih Altaylı ‘Ekşi Sözlük’te Trol Yazarlar’ İddiasının Kaynağını Açıkladı

Ekşi Sözlük, iktidarla yaşadığı sorunları aşmak için bazı güçlü trolleri yazar yapmaya karar vermişti.Ünlü gazeteci Fatih Altaylı, platformun CEO’su Başak Purut ile yaşadığı polemiğin ardından kaynağını açıkladı.

Ekşi Kelamlık deprem sürecinde iktidara yakın isimlerin hedefi oldu ve daha sonra kapatıldı. Kararın platformdaki hangi içeriğe dayandığı henüz belli değil.

Fatih Altaylı, daha önce Habertürk’te yazdığı bir yazıda Ekşi’nin kapatılmasının doğru olmadığını belirterek, “Ekşi Sözlük, iktidarla yaşadığı sorunları aşmak için bazı güçlü trol yazarları yapmayı kabul etmişti. Umarım bu sefer yazarlarını hakkıyla kovarak uzlaşma yolunu seçmez.”

Ekşi Kelamlık CEO’su Purut, bu yazının ardından “Acaba kaynaklarınız kimlerle görüştü, biz nasıl bir anlaşma yaptık, anlaştıksa neden bloke olduk?… Lütfen, ben de öğrenmek isterim” ifadelerini kullanmıştı. ”.

Altaylı, bugünkü yazısında Purut’a Ekşi Kelamlık’ın eski yazarlarından bilgi aldığını yanıtladı.

Habertürk’te yer alan haberin ilgili bölümü şöyle:

Başak Purut tezimi neye dayandırdığımı sordu. Başak Bey, eski yazarlarınızın geçen dönemde bana verdiği bilgilere dayanarak söylüyorum.

Son yıllarda iktidar yanlısı yorum ve söylemlerin artmasından, muhalif görünen insanlara yönelik sert yorumlardan rahatsız olan eski yazarlarınız bu durumu bana tekrar tekrar aktardılar.

Ancak yazarlarınızın kimliklerini de gizlediğiniz için yazar olup olmadığınızı öğrenmem kolay değil.”

haberzara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu