Haber

Fenerbahçe, Erden Timur’u FIFA ve savcılığa şikayet etti

Fenerbahçe, galatasaraySportif A.Ş. Lider Yardımcısı Erden Timurhakkında, Fenerbahçecanlı yayın nedeniyle ‘ın dahili ticari bilgileri yasal süreçlansmanı duyurdu.

Sarı lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

29 Mart 2023 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili’nin Fenerbahçe Futbol A.Ş.

Kamuoyu ile paylaşmak istediğimiz yasal adımlar şu şekildedir:

Kulübümüzün ticari sır niteliğindeki bilgi ve belgelerinin Kulübümüzün talebi dışında yanlış ve yanıltıcı şekilde ifşa edilmesi nedeniyle söz konusu yönetici hakkında ‘Haksız Rekabet’ ve ‘Bilgi İfşa Etme’ hatalarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. veya Ticari Sır, Bankacılık Sırrı veya Müşteri Sırrı Nitelikli Belgeler’.

İyiniyet kurallarına aykırı bu davranış nedeniyle Türk Ticaret Kanunu’nun ‘Haksız Rekabet’ kararlarına dayanarak haksız rekabetin tespiti için dava açıldı.

Kulübümüzün gizli transfer tekliflerinin yetkisiz kişiler tarafından kamuya açıklanması nedeniyle FIFA Etik Kuralları’nın (FIFA Etik Mevzuatı) 17. maddesinde düzenlenen ‘Gizlilik Yükümlülüğü’ kararlarının ihlaline dayanılarak yapılmış ve bu ihlale ortak olabilecek tüm kişi ve kurumlar hakkında. FIFA Etik Kurulu nezdinde soruşturma talep edildi. Milyonların gözü önünde sporun ve spor yönetiminin etik ilkelerine ters düşen bu tavrımızla ilgili hukuki yollara başvurmaya devam edeceğiz.”

yedisu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu