Haber

İsrail, Hamas’la tutuklu değişimi konusunda anlaşma olmadığını açıkladı

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Lideri Tzachi Hanegbi, şu anda Hamas’la esir değişimi konusunda bir anlaşmanın bulunmadığını belirtti.

Hanegbi, düzenlediği basın toplantısında, Gazze’de ateşkes karşılığında Hamas’ın elindeki tutukluların serbest bırakılmasına ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Çok fazla haber görüyorum, şu aşamada herhangi bir konuda anlaşmaya varılamadı. Müzakere sürecinin bir parçası.” söz konusu.

İsrailli yetkili, Hamas’ın “çok sayıda” tutukluyu serbest bırakması karşılığında ancak “çok sınırlı ve kısa süreli bir ateşkesi” kabul edeceklerini belirterek, şunları ekledi: “Ancak o zaman ateşkesi kabul edeceğiz ve bu çok sınırlı ve kısa sürecek. Çünkü o zaman savaşla ilgili hedeflerimizi ilerletmeye devam edeceğiz.” “Bunu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Esirlerin serbest bırakılmasının ancak “Hamas’ın kendisini sıkışmış ve baskı altında hissetmesi durumunda” gerçekleşeceğine inandıklarını savunan Hanegbi, “Savaşın 42’nci günündeyiz ve İsrail ordusuna ilerleyişini 1 gün bile durdurma emri vermedik” dedi. Bir dakika.” dedi.

Hanegbi, Gazze’de 240’a yakın rehine bulunduğunu ancak az sayıda rehine için geçici ateşkesi kabul etmeyeceklerini vurgulayarak, bu konuda “taviz vermeyeceklerini” söyledi.

İsrail hükümetinin “savaş kabinesi”nin Gazze’de belirlediği “tüm hedeflere” ulaşıldığını iddia eden Hanegbi, “Bu sadece başlangıç” dedi. söz konusu.

Hanegbi, “Hamas ve Filistin İslami Cihad Hareketi’nin tüm askeri ve liderlik yetenekleri ortadan kaldırılıncaya kadar durmayacağız” dedi. diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu