Haber

Kars’ta Otobüs Kazası: 8 Ölü, 21 Yaralı

Kars’ta 8 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin de yaralandığı otobüsteki yolcu, ‘sürücünün uyuduğunu’ iddia etti.

Kars Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna, otobüs kazasında yaralanan ve Harakani Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Tuna, yaralılara acil şifalar diledi.

Harakani Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralılardan Sinan Kırıktaş, kazayı gazetecilere anlattı.

Otobüs şoförünün uyuduğunu iddia eden Sinan Kırıktaş, “Önden üçüncü sıradaydık. Sağ tarafta sağ baş 1-2-3-8-9-11 numaralı koltuklarda oturuyorduk. -12.Ben uyumuyordum.Annem ve yeğenlerim uyuyordu.Şoför uyuyakaldı.Abi abi dedim.Kafasını kaldırdı.Sağı solu yapalım diyerek panikledi.Aşağıya uçtuk. ortanca.sırayla teker teker takla attığımız için her birimiz camlardan atıldık.5. veya 6.taklada pencereden atladım.İlkinde yeğenim sağ elimde tuttu tuttu sağ kolum.kaporta kırılıp cam patlayınca sağ bileğimi tutmayı bıraktım.yavaş yavaş ondan sonra tek başına canını yakmadı.onun dışında hepimiz yavaş yavaş rampadan aşağı indik.çok şükür iyiymiş camdan atlamıştık galiba kaçtık.hatırlamıyorum o takladan sonra gözlerim kamaştı hiç gözümü kapatmadım “annemin bileğinden tutuyordum” dedi.

Öte yandan Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna, hastanede tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek durumlarını anlattı, Sağlık Müdürü Uzman Dr. Zakir Lazoğlu’ndan bilgi aldı. Yaralılarla bir süre sohbet eden Tuna, ardından hastaneden ayrıldı. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu