Haber

Kıyıya vuran cesetler dünyaca ünlü sahile akın eden turistlere büyük korku yaşattı! Hemen telefona sarıldılar

Güney Amerika‘daki uyuşturucu savaşı uzun yıllardır devam ederken, son dönemde çeteler arasında yaşanan kavgalar korkunç görüntülere sahne oluyor. Son olarak, Meksika’nın turistik kentlerinden Acapulco plajına gidenler şoke eden imajlarla karşılaştı. Kentin Condesa kıyısında bir anda üç ceset kıyıya vurdu. O anlarda kıyıda bulunanlar fecî olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, bölgeye polis intikal etti.

“KARTEL SAVAŞLARI” İDDİASI

Korkunç fotoğraflarda kıyıya vuran cesetlerin yanında denize giren hatta oyun oynayan çocuklar görülüyor. Olayın ortaya çıkmasının akabinde manzaralar gündem olurken, polis yaptığı birinci açıklamada cesetlerde ‘işkence izlerine’ rastlandığını duyurdu. Yetkililer, kurbanların kartel savaşları nedeniyle öldürüldüğüne inandıklarını açıkladı.

ÜÇ CESET DE TURİSTLER TARAFINDAN BULUNDU

İspanyolca yayın yapan El Pais gazetesi, iki cesedin kıyıda turistler tarafından bulunduğunu açıklarken, üçüncüsünün de yakındaki Icacos kıyısında bulunduğu belirtildi.

POLİS AÇIKLAMA YAPTI

Cesetlerin bulunmasının akabinde plajın kapatılmaması da reaksiyonlara yol açtı. Polis, cesetlerden ikisinin beton bir çapaya bağlandığını ve bu sayede çarçabuk kıyıya çıktığını söylerken, azap görmelerinin yanı sıra üçünün de başının gerisinden vurulduğunu belirtti. Sözcü’de yer alan habere nazaran Meksika ağır çete ve kartel savaşlarının yaşandığı ülkelerden biri olarak biliniyor. Son periyotta çete savaşları sonucu katledilen bireylerin cesetleri kentin farklı bölgelerine bırakılıyor ve çeteler bu sayede birbirlerine ileti veriyordu. Kıyıda bulunan şahısların de misal bir olayın kurbanı olduğu düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu