Ekonomi

Kripto sektöründe bir ilk: 3 yapay zeka tokeni yeni bir kripto parada birleşecek

Investing.com – Kripto para piyasasında yapay zeka alanında faaliyet gösteren protokoller; Fetch.ai, SingularityNET ve Ocean Protocol, birleşerek yeni bir protokol oluşturma durumunu değerlendiriyor.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

3 yapay zeka tokeni ASI adlı yeni bir kripto varlığı oluşturacak

Fetch.ai (FET), SingularityNET (AGIX) ve Ocean Protocol (OCEAN) protokolleri bir araya gelerek “Artificial Superintelligence” (ASI) adlı yeni bir protokol oluşturmayı amaçlıyor. Yeni oluşturulması planlanan protokolün yerel varlığı ise ASI olacak. Tokenin arzının toplamda 2,63 milyar olması ve listeleme fiyatının ise 2,82 dolar olması bekleniyor. FET, AGIX ve OCEAN sahipleri, varlıklarını belirlenen oranlarda ASI tokeniyle takas edebilecek. Yapılan açıklamalarda FET tokenlerinin ASI’ye bire bir oranda takas edileceği bildirildi. Bununla birlikte AGIX’ten ASI’ye takas oranı, 1:0,43335 ve OCEAN’dan ASI’ye takas oranı, 1:0,4332266 olacak.

Birleşme olayı 2 Nisan tarihinde Fetch.ai ve SingularityNET toplulukları arasında oylanacak. Oylamada çoğunluk elde edilirse token birleşmesi için işlemler başlayacak ve piyasadaki FET, AGIX ve OCEAN tokenleri ASI’ye dönüştürülecek. Bu altcoin’leri merkezi borsalarda tutan yatırımcılar ise kripto varlıklarının belirlenen oranlarda otomatik olarak ASI’ye döndüğünü görecek.

Yapay zeka tokenleri duyurunun ardından hızlı yükseldi

Kripto para sektöründe bir ilk olacak protokol birleşmesinin duyurulmasının ardından 3 kripto parada da önemli yükselişler kaydedildi. 24 Mart’tan bu yana pozitif kapanış gören FET, son 24 saatte %20’ye yakın değer artışıyla 3,3 dolar seviyelerine ulaştı. AGIX, son 24 saatte %17 değer artışıyla 1,38 dolara yükseldi. OCEAN ise haberin ardından %38 yükselerek 1,67 dolara ulaştıktan sonra1,34 dolar seviyelerine geri çekildi, ancak kripto parada yükselişin bugün de devam ettiği görülüyor.

Kripto para yatırımcıları, son zamanlarda popüler bir sektör haline gelen yapay zeka alanında faaliyet gösteren 3 projenin güçlerini birleştirme kararını son derece olumlu şekilde fiyatladı. Yatırımcılar, birleşme öncesi varlıklarını hızla artırma çabasına girerken yeni basılacak olan ASI tokenine talebin yüksek olacağına yönelik beklentinin oluştuğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu