Haber

Mesut Şehitoğlu’ndan Hilal Ailesi projesine destek

BURSA (İGFA) – Nilüfer Belediyesi Birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük eden, farklı dernek ve kuruluşlarda aktif üyelikleri bulunan CHP Meclis Üyesi Mesut Şehitoğlu; Türk Kızılayı Bursa İl Merkez Lideri Prof. Dr. Murat Tutanç ile görüşme yaptı. Toplum yararına birçok konunun masaya yatırıldığı toplantıda Önder Tutanç, Türk Kızılayı Bursa İl Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı. Şehitoğlu, Nilüfer Belediyesi öncülüğünde Türk Kızılayı Bursa İl Merkezi ile ortak projelerde yer aldığını belirtti.

ŞEHİTOĞLU’DAN KIZILAY’IN HİLAL AİLESİ PROJESİNE DESTEK

Şehitoğlu yaptığı açıklamada, “Türk Kızılayı afet, kan, göç, sağlık alanlarındaki çalışmalarıyla Türkiye’de ve tüm dünyada mazlumların sesi, ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor. , barınma, sosyal yardım, ilk yardım, eğitim ve gençlik. Türk Kızılayı Bursa İl Merkezi birçok alanda çalışmalar ve yardımlar yürütürken, Ay Ailesi Projesi’nin önemini anlamamız gerekiyor. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespiti noktasında titizlikle çalışan Türk Kızılayı, Hilal Ailesi projesi ile aylık yardımlarına devam ediyor. Bu projeye teşvik olarak 1 Hilal Ailesi üstlendik. Güzelleşmek isteyen hayırseverleri Hilal Aile Projesi’ne destek olmaya davet ediyorum. Yetkinlik elçilerine teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

YARDIM 2022’DE 33 BİN BİREYE ULAŞTI

Kızılay Bursa İl Merkez Lideri Prof. Dr. Murat Tutanç yaptığı konuşmada Şehitoğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Türk Kızılayı bağışçıların desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. 2022 yılında birçok etkinlikle 200 binden fazla kişiye ulaşırken 33 bin 785 kişiye nakdi yardım, gıda ve giyecek malzemesi desteği sağladık. Hilal Aile Projemiz kapsamında her aileye ayda 1000 lira nakdi bağış yapıyoruz. Hayırseverlerimizin desteği ve gönüllülerimizin emekleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek için çalışıyoruz” dedi. Sözlerini kullandı.

sogutlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu