Haber

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve sis uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Deniz ile Bursa ve Balıkesir çevrelerinin, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece doğu kesimlerinde sis ve pus bekleniyor.

Rüzgarın Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi beklendiği için ulaşımda aksama gibi aksiliklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun kar örtüsünün fazla olduğu yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan oluşabilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

ozvatan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu