Ekonomi

Moody’s’ten kripto para borsası Coinbase’e kötü haber

Moody’s tarafından yapılan açıklamada, Coinbase’in görünümünün durağandan negatife çekildiği belirtilirken, söz konusu not eyleminin SEC tarafından şirkete yönelik çeşitli suçlamaların ardından geldiğine işaret edildi.

Açıklamada, Coinbase’in görünümündeki değişikliğin, SEC’in suçlamalarının şirketin iş modeli ve nakit akışı üzerindeki etkisinin belirsizliğini yansıttığı vurgulandı.

Açıklamada, Coinbase’in karşı karşıya kalabileceği olası düzenleyici tedbirlerin etkilerinin şirketin belirli ürün ve faaliyetleri üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabileceği belirtilirken, bu sorunların çözümüne yönelik zamanlama ve finansal sonuçların belirsiz olduğuna dikkat çekildi.

Haftanın başlarında SEC, kripto para borsası Binance’e dava açtığını ve Salı günü Coinbase’e çeşitli menkul kıymetler yasası ihlalleri nedeniyle dava açtığını bildirdi.

Kripto para borsası Coinbase, Mart ayında SEC’den dava açma planlarını içeren bir rapor yayınladı. “Wells beyanı”Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yasalara uygun hareket ettiklerini ve gerçeklere güvendiklerini vurguladı ve mahkemeye çıkma fırsatını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu