Ekonomi

Pentagon’dan ‘UFO’ iddialarına yalanlama

Pentagon sözcüsü Sue Gough, Pentagon’un “UFO’lar hakkında bilgi paylaşan herhangi bir kişinin zarar gördüğüne veya öldürüldüğüne dair hiçbir bilgisi olmadığını” söyledi.

Gough, “dünya dışı malzemeleri tersine çevirmek veya bunları Pentagon’un envanterinde bulundurmak için programların geçmişte veya günümüzde var olduğuna dair doğrulanabilir bir kanıt bulamadığını” bildirdi.

‘Aşağılayıcı’ dedi

Pentagon’un Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO) Direktörü Dr. Sean Kirkpatrick ise sosyal iş ağı ve paylaşım platformu LinkedIn’deki kişisel hesabından ABD Kongresi’nde ortaya atılan iddiaları eleştiren bir mektup yayınladı. Toplantı 26 Temmuz’da

Kirkpatrick mektubunda, “Bu oturumun, teşkil edebileceği kariyer riskleriyle ilgili anlaşılır endişelere rağmen AARO’ya katılmayı seçen Savunma Bakanlığı ve istihbarat topluluğu yetkilileri için ne kadar küçük düşürücü olduğunu vurgulamalıyım.” görüşünü paylaştı.

Kirkpatrick, “misilleme ve cinayet” iddialarının ciddi suçlamalar olduğunu belirterek, AARO’nun bu tür suçlamalar karşısında hızlı hareket etmesi için bünyesinde güvenlik güçlerinin de bulunduğunu ifade etti.

Kirkpatrick, tanıklardan birinin adını vermeden misillemeyle karşı karşıya kaldığını iddia eden David Grusch, “Oturumda sunulan argümanların aksine, onlara neden olan en değerli tanık AARO ile konuşmayı reddetti” dedi. sözünü kullandı.

Kirkpatrick yaptığı açıklamada, AARO’nun insan dışı teknolojiler için tersine mühendislik programları iddialarına dair herhangi bir inandırıcı kanıt bulamadığını da kaydetti.

Ne oldu?

ABD Kongresi’nde 26 Temmuz’da UFO’lar ve UAP’lerle ilgili yapılan oturumda, daha önce ABD ordusunda görev yapmış 3 istihbarat görevlisi dinlendi.

Oturumda, “tanımlanamayan ve insan yapımı olmayan araçların” hükümette olduğu, UAP’lardan “insan dışı organik canlı bileşenlerin” çıkarıldığı ve hükümetin yıllardır bir enkaz toplama programı yürüttüğü ileri sürüldü. tanımlanamayan fenomenler

haberdazkiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu