Haber

Rus ve Belarus askerlerinden ortak muharebe tatbikatı

Rusya ve Beyaz Rusya orduları, Beyaz Rusya’nın Ukrayna ve Polonya sınırındaki Brest bölgesinde ortak muharebe tatbikatı gerçekleştirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rus ve Beyaz Rusya askerlerinin Ukrayna ve Polonya’nın sonunda yer alan Beyaz Rusya’nın Brest bölgesinde ortak muharebe tatbikatı yaptığı bildirildi. Açıklamada, yerleşim alanına operasyon düzenlendiği ve zorlu hava koşullarına karşı eğitim verildiği belirtilerek, “Eğitim alanında, binaların içinin temizlenmesi de dahil olmak üzere, kent ortamındaki çatışmalar simüle ediliyor. Askeri teçhizat. ormanın derinliklerinde kullanım eğitimleri veriliyor.”

Askerlerin ormanlık alanlardaki zorlu koşullarda askeri araçları kullanma becerilerinin de geliştirildiğinden bahsedildi. Yayınlanan görüntülerde, Sovyet yapımı BMP-2 tipi zırhlı piyade savaş aracına monteli top ve füze sistemlerinden ateş edilen askerlerin, yerleşim bölgesi çatışmalarına hafif zırhlı araçlarla katılarak, düşmanı etkisiz hale getirme görevini yerine getirdikleri görüldü. Çatışma ortamlarında hedefler. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu