Haber

Samsun Bafra’da Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali Programı Açıklandı

Samsun’un Bafra ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin programı belli oldu.

Bafra Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 26-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenen festivalde su sporları, havacılık, dağcılık, foto safari, atölye çalışmaları, konserler ve gezi gibi etkinlikler düzenlenecek.

Wokshop etkinlikleri kapsamında kabak işleme, yer sepet örme, kilim dokuma gibi klasik el sanatları atölye çalışmaları; su sporları, tekne gezileri, kano, jet ski, roller, ringo, dalış kapsamında; sportif faaliyetler kapsamında küçük futbol, ​​voleybol, badminton, ayak tenisi, masa tenisi, dart, ATV safari, zipline, okçuluk, basketbol, ​​trambolin, tırmanma duvarı, bisiklet; havacılık faaliyetleri kapsamında yamaç paraşütü ve akrobasi gösterileri; Dağcılık kapsamında Hayat Mağarası ve Tepen Çukuru doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, hayatta kalma, test ve plank yarışmaları düzenlenecek.

Festivalin açılış töreninin ikinci gününde kadınlara özel spor aktiviteleri, dağcılık aktiviteleri, Sarı Kilise doğa yürüyüşü, Yelken Kanadı Şampiyonası, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti turu yapılacak.

Üçüncü gün ise ödüllü parkur koşusu, Yelken Kanat Şampiyonası, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi ve İkilem konseri olacak.

Dördüncü gün ise 16-18 yaş ve bayanlar için ödüllü bisiklet yarışı, Akalan Şelaleleri Survivor Parkuru, Kuş Cenneti turu, Yelken Kanadı Şampiyonası ödül töreni yapılacak. Akşam saatlerinde Ekin Uzunlar konser verecek.

Festivalin son gününde ise workshoplar, su sporları, spor aktiviteleri, havacılık aktiviteleri, Kartal Yuvası doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı ve yamaç paraşütü akrobatik gösterileri yapılacak.

Festival bu yıl “Cumhuriyet” temasıyla gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu