Teknoloji

Samsung Galaxy S23, 2023 yılının en güçlü Android’i olabilir

Samsung’un Galaxy S23 serisinde, dünya genelinde Snapdragon 8 Gen 2 çip setini kullanacağı artık kesin üzere görünüyor. Lakin şirket bu durumu bir adım daha öteye taşıyabilir ve yeni amiral gemisi telefonları için üretilecek özel, daha güçlü bir Snapdragon 8 Gen 2 versiyonunu kullanabilir.

Oldukça güzel bir geçmişe sahip olan sızıntı kaynağı @UniverseIce bu iddiayı desteklemek için bir ölçü araştırma yapmış ve çeşitli ispatlar bulduğunu söylüyor. Ice Universe, öncelikle, Samsung Galaxy S23 için bir mukayeseli değerlendirmeden, Snapdragon 8 Gen 2’nin tipik olarak sunduğu 3,2 GHz hızından daha yüksek olan 3,36 GHz’e kadar bir çalışma suratı (saat hızı) gösteren bir ekran imajı yayınladı. Daha sonra, Snapdragon 8 Gen 2 için birden fazla farklı model numarasının bulunduğunu tez etti.

Son olarak, Samsung Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2’nin Samsung’a özel yüksek frekanslı bir sürümünü kullanacağını “doğruladıklarını” iddia ediyor.

Ayrıca, ilginç bir şekilde, bu çipin Samsung Galaxy S23 serisinin Avrupa versiyonunda kullanılacağını söylüyor. Bu nedenle aynı versiyonun dünyanın geri kalanında kullanılıp kullanılmayacağı da henüz net değil.

Yine de, en azından Avrupa’da, Galaxy S23 ve kardeşleri gezegendeki en güçlü Android telefonlar olabilir. Olağan ki her vakit olduğu üzere, bu sızıntıya şimdilik bir ölçü kuşkuyla yaklaşmakta yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu