Ekonomi

Texas Instruments, Birincil Endişeler Nedeniyle Wells Fargo Tarafından ‘Underweight’ Notuyla Değerlendirildi

Wells Fargo, analistlerin çekinceleri nedeniyle Perşembe günü yayınladığı bir raporda Texas Instruments’ı (TXN) düşük performans tavsiyesiyle analiz etmeye başladı ve 150 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Finans kuruluşu, şirketin satış hedeflerini ve buna bağlı üretim faaliyeti seviyesini karşılayamayacağına inandığını ifade etti.

Analistler, “Düşük performans tavsiyemiz, TXN hissesinin mevcut fiyatının yalnızca tam bir döngüsel toparlanma öngörmekle kalmayıp, aynı zamanda şirketin gelirinin 2026 mali yılında 30 milyar dolara ulaştığı iyimser bir senaryoyu ve 300 mm fabrikasyon tesislerinde tam üretim faaliyetini varsaydığı görüşümüze dayanmaktadır” dedi.

Ayrıca, TXN hissesinin mevcut fiyatının son 52 haftanın en yüksek noktasına yakın olduğuna ve belirli muhasebe kalemleri hariç öngörülen kısa vadeli kazançlarının 34 katını aşan bir oranda işlem gördüğüne dikkat çekildi.

Wells Fargo’nun değerlendirmesi, hisse senedi fiyatının 2026 mali yılı için iddialı gelir hedeflerine dayalı olarak pazar payında önemli kazanımlar ve tarihsel olarak yüksek kar marjları içeriyor gibi göründüğü yönündedir.

“Düşük performans tavsiyemiz, hisse senedinin sektöründeki benzer şirketlerden daha kötü performans göstereceği beklentimize işaret ediyor. Görünümümüz, hisse senedi fiyatını düşürmek için belirli bir olaya dayanmıyor,” yorumunu yaptı Wells Fargo. “Bununla birlikte, CHIPS Yasası’ndan 3 milyar doları aşan büyük hibeler almak hisse senedi fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

habernazimiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu