Haber

Truck-Strike Üst Geçit Yenileme

Sultangazi’de tır çarpması sonucu ağır hasar gören 50. Yıl Başbya Tramvay Durağı Yaya Üst Geçidi’nde tadilat yapılıyor. 2 Nisan’da kaldırılacak olan mevcut kapı, Haziran ayına kadar yenisiyle değiştirilecek. Bu dönemde Başbya Tramvay Durağı hizmet veremeyecektir.

Sultangazi 50. Yıl Başbya Tramvay Durağı Yaya Üst Geçidi 16 Kasım 2021 tarihinde tır çarpması sonucu hasar gördü. İBB Altyapı Projeleri Müdürlüğü güçlendirme proje çalışmalarına başladı. Hazırlanan proje hayata geçirilmeden 15 Mart 2023 tarihinde ikinci kez bir kamyon üst geçide çarpmış ve üst geçitte ağır hasar meydana gelmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kaza sonucu Başbya Tramvay Durağı’nı kullanıma kapattı. Mevcut yaya üst geçidinin kaldırılarak yenisinin yapılması için çalışmalar hızla başladı.

CUMARTESİ GECESİ İŞ BAŞLIYOR

Bu kapsamda 2 Nisan 2023 (Cumartesi’yi pazara bağlayan gece) 00.00-06.00 saatleri arasında Arnavutköy TEM Otoyolu Bağlantısı (Eski Edirne Asfalt) tek taraflı olarak trafiğe kapatılacaktır. Mevcut yaya üst geçidinin kaldırılması için çalışma başlayacak. Yeni üst geçidin imalat çalışmaları haziran ayında tamamlanacak.

Bu süre zarfında Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Hattının 50. Yıl Başbya Tramvay Durağı hizmet veremeyecektir. Yaya ve tramvay yolcu trafiği eski Cumhuriyet Mahallesi Durağı ve sonraki Hacı Şükrü Durağı’ndan sağlanacak. Bu üç istasyona inşaat çalışmaları ile ilgili bilgilendirme duyuruları asılacaktır. El afişleri bastırılarak bölge halkına dağıtılacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu