Haber

Van’da “Ailen Saldırı Altında, Harekete Geç” yürüyüşü yapıldı

Van’da Sivil Dayanışma İnisiyatifi üyeleri ve vatandaşların katılımıyla “Ailen Saldırı Altında, Harekete Geç” yürüyüşü düzenlendi.

İpekyolu ilçesindeki Boyalar Cami önünde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Hz. Ömer Camisi’ne kadar yürüdü.

Grup ismine açıklama yapan Diyanet-Sen Van Şube Lideri Nurullah Arvas, kentte toplum faydasına faaliyet gösteren yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşunun bir ortaya geldiği Van Sivil Dayanışma İnisiyatifince yürüyüşün düzenlendiğini söyledi.

LGBT propaganda ve dayatmalarına karşı farkındalık oluşturmak, ailelere ve gençliğe yapılacak her türlü akına karşı bir ve birlikte olduklarını haykırmak için toplandıklarını belirten Arvas, şunları kaydetti:

“Bugün gençlerimizin ahlakını, ailemizin dini ve geleneksel kodlarını bozmak için her türlü yolu meşru gören bozuk zihniyete dur demek için bir araya geldik. Dünya genelinde LGBT eğilimli sapkın zihniyetin aile kurumuna karşı yürüttüğü kampanyalar ve baskıcı kuşatmalar, aile kurumuna çok büyük zararlar veriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu