Teknoloji

Yeni Nesil RE Motoru Geliyor

Japon oyun devinin yaptığı duyuruyla birlikte REX kodlu oyun, yeni nesil RE Motoru Geliştiriliyor. Konuyla ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:  Capcom Şirketi Oyun Fiyatlarının Çok Ucuz Olduğunu Söyledi


Bildiğiniz gibi Capcom, 2017 yılında çıkan Resident Evil 7: Biohazard ile oyunlarında kurulu olan RE Engine’i kullanmaya başladı. 2014 yılında geliştirilmeye başlanan motor, teknik açıdan en etkileyici oyunları sunarak Capcom’u ön plana çıkarmaya başladı. tüm platformlarda. Optimizasyon konusunda da gözle görülür bir başarının olduğunu söyleyebiliriz. Japon oyun devi, yaptığı yeni açıklamayla yeni nesil RE Engine üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu. Halen geliştirilmekte olan Dragon’s Dogma 2 oyununda da kullanılan RE Engine’in yeni nesil versiyonu REX kod adı altında geliştirilmektedir.

Yeni Nesil RE Motoru Duyuruldu

Capcom şirketinin CAPCOM Ar-Ge Youtube kanalında yayınlandı ‘RE:2023 RE ENGINE’ın Geçmişi ve Geleceği’(RE:2023 RE ENGINE’ın Geçmişi ve Geleceği) başlıklı yeni görselde ‘RE Engine’in geleceği’ Bu bölümde, her oyun için yüksek düzeyde kişiselleştirme ihtiyacı da dahil olmak üzere, teknolojinin karşılaştığı bazı zorluklara değinildi. Şirketin çözümü, motor için REX kod adı verilen yeni bir standart geliştirmekti.

Verilen bilgilere göre mevcut motora aşamalı olarak yeni teknoloji eklenecek ve dönüşüm bu şekilde gerçekleştirilecek. Ayrıca oyun başına gerekli olan eşya sayısının artmasından kaynaklanan sorunlar da bu şekilde aşılmış olacaktır.

haber-cobanlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu