Ekonomi

Yükselen Doğalgaz ve Elektrik Faturalarını Taksitlendirerek Ödemenin Yöntemi ve Avantajları

Elektrik ve doğalgaz temel gereksinimlerimizin başında gelir… Elbette hiçbir tüketici elektrik ve doğalgazının kesilmesini istek etmez lakin, elektrik ve doğalgaz faturası borcunu ödeyemeyen yahut ödemekte zahmet çeken tüketiciler, borçlarında taksitlendirme yapabilirler. 

Peki nasıl? ?

Vadesi geçen elektrik faturası borcunuz varsa ve ödeme zahmeti çekiyorsanız elektrik faturalarında taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bunun için, elektrik tedarik şirketine, vadesi geçen elektrik faturalarınızı taksitlendirmek istediğinizi beyan eden bir dilekçe ile başvurmanız gereklidir. Müracaat yapan abonenin borç durumu kıymetlendirilerek taksitlendirme yapılmaktadır. Tedarikçiye verilen dilekçede, abone numarası, tesisat numarası, adres üzere bilgilerin de yer alması gereklidir.

Kimler dahil değildir?

Daha evvel yapılandırma konusu olmuş yahut taksitlendirildiği halde ödenmemiş ya da kampanya başlangıç tarihine kadar yasal takibe intikal etmiş faturalar bu kampanyaya dâhil değildir.

Kredi Kartıyla Ödeme

Kampanya kurallarını taşıyan gecikmiş borçlarını kredi kartı ile ödemek isteyen aboneler, anapara ve kampanyaya giriş tarihlerine kadarki gecikme bedellerini, rastgele bir vade farkı, ek fiyat ya da komite olmadan 10 TAKSİTE KADAR mutabakatlı banka kredi kartlarıyla ödeyebilirler.

Nakit Ödeme

Kampanya kaidelerini taşıyan gecikmiş borçlarını nakit olarak ödemek isteyenler ise kampanyaya giriş tarihine kadarki gecikme bedelini peşinat içerisinde ödemek kaydıyla, borçlarını 1’i peşin 4 TAKSİTE KADAR vade farkı olmaksızın tüm veznelerden taahhütname evrakı imzalayarak ödeyebilirler.

Bankalardan ödeme yaparken aşağıdaki seçenekler mevcuttur.

  • Nakit olarak banka gişelerinden

  • İnternet bankacılığından (Evden Çıkmadan)

  • Fatura Ödeme Adımında Hesaptan

  • Fatura Ödeme Adımında Kredi kartıyla tek çekim (Aboneden bankasına göre işlem ücreti alınacaktır)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu