Haber

Antalya Büyükşehir’den 13 bin 574 depremzede aileye yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk gününden bu yana 13 bin 574 depremzede ailenin ihtiyaçlarını karşıladı.

Büyükşehir Belediyesi, iki büyük depremin ardından Antalya’ya gelen depremzedeleri ilk günden itibaren Kahramanmaraş’ta karşılıyor. Cam Piramidi Fuar ve Kongre Merkezi’nde kurulan Afet Yardım Merkezi’nde depremzedelerin ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor. Cam Piramit’e gelen vatandaşlar ihtiyaçlarını Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletiyor. Depremzedeler dinlenme alanında beklerken, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve gönüllüleri de ihtiyaç listesini kısa sürede temin edip teslim ediyor.

DUYGUSAL KİTAP BAĞIŞI
Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk gününden itibaren Antalya’ya gelen 13 bin 574 aileye gıda ve giyecek yardımı yaptı. Afet Yardım Merkezi’ne yapılan kitap bağışı yetkilileri duygulandırdı. Bir öğrencinin gönderdiği tahmini notta; “Sevgili kardeşlerim sizlere okurken çok eğleneceğiniz kitaplar ve kalemler gönderiyoruz. Umarım mutlu ve mutlu olursun. Seni çok seviyoruz”. Gelen kitap ve kalem bağışları, Antalya’ya gelen depremzede ailelerin çocuklarına ulaştırılacak.

HEM YARDIM ARTIŞLARI HEM İHTİYAÇLAR

Antalya’ya gelen depremzede sayısı arttıkça ihtiyaçları da artıyor. Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’nde Antalyalı vatandaşların getirdiği eserlerin birçoğu azaldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gıda kolisi, iç giyim, bayan hijyen seti, diş macunu, diş fırçası, şampuan, tıraş seti, erkek giyim, bayan giyim, çocuk maması, bisküvi, orta 6-12 yaş çocuk giyim, battaniye, yorgan, yastık ve Nevresim takviyesi yapmak isteyen vatandaşların yardımlarını Çam Piramit Afet Yardım Merkezi veya 444 94 20 numaralı telefondan ulaştırabileceklerini belirtti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

golyakahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu