Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: ‘Önce seçimi kazanacağız sonra kırgınlıkları konuşacağız’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Korkmuyorum, incinmiyorum, alınmıyorum. Önce seçimi biz kazanacağız.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, ekonomideki son gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Öztrak, sadece 2021 yılında Irak, İran, Özbekistan, Suriye ve Afganistan’dan kayıtlı giriş sayısının 252 bin 432 olduğunu söyledi. Öztrak, “Delikli sınırlardan kollarını sallayarak geçenler bu hesaba dahil edilmiyor. Bu ülkedeki sığınmacılar sadece ekonomik istikrarı değil toplumsal istikrarı da bozuyor.Ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik altyapısı giderek terkediliyor.Demografik yapımız tehdit altında.Çocuklarımızı kovan, yeri dolduran bu zihniyete oy vereceğiz. Ülkemizi mültecilerle dolup taşan ve ülkemizi uçurumun kenarına getiren seçim hiçte zor olmayacak.’Bu ülkenin çocukları gitsin, mülteciler Katar’da ülkemize gelmeye devam ediyor’ diyenler seçime gidecek. ‘Geçici koruma sağlanan Suriyeliler hak ettikleri şekilde korunsun, bir an önce evlerine dönsün’ diyenler pusulanın aydınlık tarafına, Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu tarafa mührünü basacak. dır-dir.

Seçimden sonra kredileri kısmaya çalıştıklarını belirten Öztrak, “Kredi kartlarından nakit çekilmesini, kuyumcu harcamalarını engellemek için bankacılık sistemine müdahale ettiler. Partinin tanıdık yaygaracıları ‘komplo’ diye bağırmaya başladı. Merkez Bankası geri adım atmak zorunda kaldı. Size saldıran yok. Kendi ayağınıza kurşun sıktınız. Bu yönetim devam ederse ne yapacaksınız, bankalardan milletimizin parasını almak için “Bütün bunları bize gösterdiniz” bir atış yapmak için bir kuyrukta beklemeniz gerekecek. Bu şirin memleket neden bu hale düştü? Beceriksiz, beceriksiz, metal bıkkın, ne yaptığını bilmeyen kadrolar ve milleti kasten ateşe veren saray kibri ve tek adam olma şevki yüzünden.” ÖNCE SEÇİM’

Seçime az bir süre kaldığını hatırlatan Öztrak, “Milletimiz birinci sınıf adayların hiçbirine vize vermedi. Mevcut iktidar başkanı vatandaştan vize alamadı, partisi kaybetti. Bir önceki seçime göre 30 milletvekili.Büyük değişimler bir anda olmuyor.Büyük zaferler kolay kazanılmıyor.Tıbba özgün bir sayfa açıyoruz.Sahada iki aday kaldı.Korktum diye bir şey yok. ‘, ‘Canım yandı’, ‘küskün’ yok bu seçimde. Önce seçimi biz kazanacağız. Varsa dargınlıkları, dargınlıkları sonra her şeyi konuşuruz. Türkiye için karar verin. Siz karar verin ve Kemal. Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak. Bugünün yorgun, işsiz kadroları gitsin, yeni bir heyecan gelsin, güzel ülkemiz yeniden ayağa kalksın” dedi.

haberkiziloren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu