Ekonomi

İGSAŞ’tan şehit ve gazi ailelerine vefa örneği

İGSAŞ, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla hayata geçirilen Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa projesi kapsamında Samsun’daki şehit yakınları ve gazilerin fındık bahçelerine ücretsiz gübre desteği sağladı.

İstanbul Gübre Sanayi İGSAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında İGSAŞ, Samsun’un Terme ilçesinde şehit yakınları ve gazilerin fındık bahçelerine ücretsiz gübre desteği sağladı.

Tarım Kredi Kooperatifi’nin Terme’deki Elmalık deposunda düzenlenen programa, İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Türk Muharip Gaziler Derneği Samsun Lideri Ahmet Diril, Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Terme Emniyet Müdürü Ahmet katıldı. Yıldız, Terme Jandarma Komutanı Eren Dede. Terme Askerlik Şube Başkanı Şahin Yıldız, Terme İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tuncay Demir, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci, Terme Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Necip Ayhan Ehil ve İGSAŞ yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İGSAŞ Genel Müdürü Ünal, gazi ve şehit yakınlarıyla bir araya gelmenin gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirtti.

Ünal şunları söyledi:

“Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için göğüslerini siper ederek bu kutsal mertebeye ulaşan şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Onların haklarını ödemek elbette mümkün değildir. Görevimiz, onların aziz hatırasını canlı tutun ve emanetlerini koruyun.

Bu duygu ve inançların rehberliğinde Cumhuriyetimizin 100. yılında ‘Şehit ve Gazi Yakınlarına Vefa’ projesini hayata geçirdik. İçerdiği anlam itibariyle bizler için çok değerli bir yere sahiptir. Her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu proje sayesinde şehit yakınlarımıza ve gazilerimize gösterilen vefanın örnek olmasını ve yaygınlaşmasını diliyorum. “Bugüne kadar olduğu gibi, vatandaşlarımıza destek vererek, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, aydınlık bir geleceğe hep birlikte ulaşacağız.”

defne-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu