Teknoloji

iPhone 15 Pro render görselleri paylaşıldı

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl eylül ayında merakla beklenen iPhone 14 modellerini tanıtmıştı.

iPhone 14’ün tanıtımının üzerinden çok fazla zaman geçmedi ancak bu yıl çıkacak olan iPhone 15 modelleri hakkında şimdiden sızıntılar başladı.

2023 yılında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisi hakkında değerli bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de iPhone 15 Pro’nun tasarımını gösteren render görselleri ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro böyle görünecek

iPhone 15 Pro’nun render görüntüleri 9to5Mac tarafından paylaşıldı. Buna göre hem cam hem de metal çerçeve üzerinde kavisli kenarlarla güncellenen telefon, üç sensörlü geniş ve kalın bir kamera tasarımıyla bizleri karşılayacak.

iPhone 15 Pro, bir LiDAR tarayıcı da dahil olmak üzere yeni sensörler veya lenslerle gelecek. Bu, arkadaki kameranın boyutunu artıracaktır.

Telefonun yan tarafında bulunan ses ve sessiz butonlarında da değişiklikler olacak. Sızıntılara göre bu fiziksel tuşların yerini kapasitif dokunmatik tuşlar alacak.

iPhone 15 ailesindeki en dikkat çekici değişiklik ise şarj portunda olacak. Avrupa Birliği’nin tek tip şarj cihazı kararı, Apple’ı Lightning bağlantı noktasından USB-C’ye geçmeye zorlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu