Teknoloji

Riot Games, Valorant ‘Klon’ Mobil Oyununa Dava Açtı

Geçen yıl Valorant’ın taşınabilir versiyonunu duyuran, İsyan Oyunları , bugün oyunu kopyaladığını iddia ettiği bir geliştirici şirkete dava açtı. Riot Games’e dava açıldı Hyper Front isimli oyunun geliştiricisiNetEase’e karşıydı.

Bugüne kadar bir milyondan fazla indirilmeye ulaşan Hyper Front, Riot Games’in tezine göre sadece Valorant gibi değil. bir klondu . Dava dosyası eş zamanlı olarak Birleşik Krallık, Almanya, Brezilya ve Singapur’daki mahkemelere sunuldu.

Oyunla ilgili her şey Valorant’a benziyor:

Riot Games tarafından sunulan dava belgelerine göre, Hyper Front’taki tüm karakterler, haritalar, silahlar, silah görünümleri ve aksesuarlar, Tam olarak Valorant’taki içeriğe benziyordu. . Üstelik Riot, daha önce de bu konuda NetEase’e uyarı gönderdiğini belirtmişti. Bu uyarıdan sonra oyunda küçük değişikliklerbitti ve son görüntü şöyle oldu:

Oyundaki kahramanlar tüm yetenekleri ve görünümleriyle aynı alınmasa da Riot’a göre bu durum oyunun durumu. telif hakkı ihlalinden kurtulamayacak . Riot Games, 2018 yılında League of Legends benzeri bir oyuna dava açarak 2,9 milyon dolar kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu