Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Heyeti, Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

Bilgiç, üç milletvekiline gündem dışı kelam verdi.

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, 23 Kasım’da yaşanan Düzce depreminin açtığı yaraların sarılmaya devam edildiğini belirterek, depremde can kaybının olmadığını, 349 yaralıdan sadece ikisinin hastanede tedavisinin sürdüğünü, yoğun bakımdaki hastanın da servise alındığını anımsattı.

Hasar alan binaların tamamının eski yapılardan oluştuğuna dikkat çeken Çakır, 1999’dan bu yana binaların yüzde 75’inin yenilendiği Düzce’nin, sarsıntıya hazırlık konusunda örnek bir kent olduğunu söyledi.

Yerel idarelere seslenen Çakır, “Yapı stokları mutlaka yönetmeliğe uygun olmalı.” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman için bugüne kadar taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ederek, “Hükümete çağrı yapıyoruz: Adıyaman’ımızın kamu yatırımlarını bir an önce bitirin.” sözünü kullandı.

“Engellilerin yaşadığı sorunlar” hakkında gündem dışı konuşan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, engelliler konusunda yapılan işlerin lütuf değil, vazife olduğunu vurgulayarak, “Devlet bu görevin binde birini henüz yapmıyor.” diye konuştu.

Engellilerin tüm medikal ve gereksinim materyallerinin kamu tarafından fiyatsız karşılanmasını istediklerini anlatan Piroğlu, kamudaki engelli çalıştırma kotasının yüzde 10’a, engelli ödeneklerinin de taban fiyat düzeyine çıkarılmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu