Haber

Uğur Dündar: Serdar Sertçelik ile görüşmedim

İktidara yakın Sabah gazetesinin gazeteci Uğur Dündar’ın, Ayhan Bora Kaplan’ın 2. numarası olduğu belirtilen gizli tanık Serdar Sertçelik ile Ankara Emniyeti’nde sorgu odasında telefonla görüştürüldüğünü iddia etmesi üzerine Dündar’dan açıklama geldi.

Dündar, Sözcü gazetesinde yayımlanan bugünkü köşe yazısında, “Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü soruşturmasını yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nde görevli (çaycı dahil) hiç kimseyi tanımam. Hiçbiriyle telefonla konuşmadım, yüz yüze gelmedim. Keza Ayhan Bora Kaplan ve suç örgütünden hiçbir kişiyle tanışmadım, yüz yüze gelmediğim gibi telefonla da konuşmadım” ifadelerini kullandı.

Bu iddiaların basit bir HTS kaydı ile ortaya çıkabileceğini söyleyen Dündar, şöyle devam etti:

“Ne o akşam, ne de başka bir gün, hiçbir görevli beni aramadı. Ben de aramadım. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı. Bu tamamen hayal ürünü -iddia bile diyemeyeceğim- yalan bir söylem. Ayrıca Ayhan Bora Kaplan suç örgütünden hiç kimseyle de görüşmedim.

Süreç içinde bu örgütün mağdur ettiği, adları da iddianamede müşteki- mağdur olan iki kişiyle görüştüm ve söylediklerini aynen yayınladım. Gizli tanık kullanımına FETÖ kumpaslarından bu yana karşı olduğum için Ayhan Bora Kaplan iddianamesindeki gizli tanık ifadelerinden tek satır kullanmadım. Yaptığım araştırmalarda da Bekir Bozdağ, Hasan Doğan ve Abdülhamit Gül gibi siyasetçilerin adlarının geçtiğini duymadım. Bu tespitimi de geçen hafta SÖZCÜ TV’de katıldığım Sözün Gücü programında açıkladım. Durum bundan ibarettir değerli okurlarım. Bakalım sırada hangi kumpas var?”

(HABER MERKEZİ)

cermikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu