Haber

YSK Başkanı: “Hatay’da Yaklaşık 350 Bin Seçmen Oy Kullanacak”

Hatay’da incelemelerde bulunan YSK Başkanı Ahmet Yener, “Şehirde 350 bin civarında seçmenin oy kullanacağı tahmin ediliyor. Ancak şu an için kesin bir sayı söylemek yanlış olur.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Kahramanmaraş merkezli depremde yerle bir olan Hatay’da incelemelerde bulundu. Yener, depremin ilk gününden bu yana sarsılan illerde YSK ekiplerinin ara dönem incelemeleri yürüttüğünü bildirdi. “En son hafta içi heyetlerimizden biri Malatya’yı ziyaret etti. Yarın bir heyetimiz Adıyaman ve Şanlıurfa’da incelemelerde bulunacak. Bugün depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a geldim ve inceledim. Burada sayın valimize ve ilçe seçim kurulumuzun değerli başkanı ve emekçisine teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir iş çıkardılar.”söz konusu.

“Gerekli tedbirler alındı”

Vatandaşlarımızın güvenle oy kullanabilmeleri için konteyner alanları oluşturulduğunu belirten Yener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ve benzeri konteynerler muhtemelen depremden etkilenen diğer illerde de kullanılacaktır. Gördüğünüz gibi seçmenlerin oy kullanması için oldukça dini alanlar oluşturulmuş. Kalan 18 gün içerisinde gerekli eksiklikler giderilecektir. Hatay’ımız şu anda seçime hazır. Vatandaşlarımız ve tüm siyasi partilerimiz seçim güvenliği açısından Hatay ve diğer illerimizde gerekli tedbirlerin alındığından emin olabilirler. Hatay’da yaklaşık 350 bin seçmenin oy kullanacağı tahmin ediliyor. Ama şu an için kesin bir rakam söylemek yanlış olur.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu